Slovensko

Spevák Jožo Raž dvihol tlak médiám! Za toto ho liberáli budú nenávidieť.

Ako si toto mohli vôbec dovoliť Hovorí si s určitosťou mnoho liberálov, ktorí automaticky najnovší klip legendárnej kapely Elán maximálne skritizovali. Jožo...

Napísal Andrej · 1 min read >
Spevák Jožo Raž dvihol tlak médiám! Za toto ho liberáli budú nenávidieť. 1

Ako si toto mohli vôbec dovoliť

Hovorí si s určitosťou mnoho liberálov, ktorí automaticky najnovší klip legendárnej kapely Elán maximálne skritizovali. Jožo Ráž už dlhodobo nefiguruje ako mediálny miláčik. Vďaka odlišným názorom s mainstremom sa na neho valila obrovská kritika. Ma viac Rusko ako USA. Mysli si, že socializmus bol lepší, ako súčasný kapitalizmus a v politike drží palce Robertovi Ficovi či v minulosti Vladimírovi Mečiarovi. Odlišnosť názorov zo speváka vytvára terč číslo jedna. Spevák si však na kritiku jednoducho zvykol. Legendárna kapela ma však stále, ako šokovať a šokovala, teda poriadne.

Šokujúci klip!
V klipe vystupuje frontman kapely. Je prenasledovaná bulvárnymi novinármi. Skupina chcela poukázať na druhu stranu mince. V piesní sa spieva aj to, že novinárov baví ”poriadne nasrať ľudí”

Koniec klipu končí tým, že bulvárny novinari sú zhromaždení na jednu stranu miestnosti. Spevák prichádza na scénu s pištoľou a mieri im na hlavu. Život im však v klipe zachráni Vašo Patejdl, ktorý vyťahuje striekacu pistolku a začne ňou ” strieľať”

Klip bol automaticky odsúdený. Ide predovšetkým o vraždu Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Práve dvojica mladých ľudí bola vo vlastnom dome brutálne zavraždená.

 
 

Klipom sa zaoberá už aj obvodná prokuratúra

Záver klipu
Elán na záver klipu napísal, že si vážia a rešpektujú prácu novinárov, ktorí poskytujú relevantné informácie. Skladba je podľa skupiny Elán namierená výlučne na bulvárne média, ktoré skupina nepovažuje za relevantné.

https://ac24.cz/-/skupina-elan-prilozila-pistoli-k-hlave-bulvarnim-novinarum-bratislavska-kavarna-v-soku

zdroj: Autor: Robert Hüttner, Pravda, https://m.pravda.sk/trendove-temy/habsburgovci/google.sk/imhd.sk#!a=407283

Written by Andrej
Lepšie ostať kritický, ako veriť úplne všetkému. Hoci byť v živote naivný je niekedy jednoduchšie. Na druhej strane byť klamaný celý čas ešte horšie. PICUSCapital je malá redakcia, ktorá sa snaží zobudiť ľudí a kriticky poukazovať na danú problematiku. Či už ide o politikov pravice, ľavice. Či sú červený, ružový alebo fialový. Na stránke PICUSCapital dostáva naivita červenú! Lepšie kriticky rozmýšľať, ako veriť všetkému! Profile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *