Olovrant

Najlepšia domáca pizza

Najlepšia domáca pizza recept

Nevidím dôvod chodiť do predražený reštaurácií a pizzérií na pizzu, ktorú si môžete spraviť doma. Jednoduchý recept s ktorým okúzlite svoje okolie. Ukážme si ako ho pripravíme.

 

Najlepšia domáca pizza recept
Najlepšia domáca pizza recept

 

Ingrediencie – najlepšia domáca pizza recept

Potrebujeme:

 • omáčka: – lúpané paradajky / pretlak / kečup (čo máme doma)
 • cesnak- podľa chuti 2-4 strúčiky
 • 3 lyžice oleja
 • soľ, korenie – čierne, pizza/oregano
 • pizza cesto: – 20g droždia
 • 300ml vody
 • 500g hladkej múky
 • 2 lyžice oleja
 • deep/ dressing: 2 strúčiky cesnaku
 • 4 až 5 lyžíc oleja alebo smotany

 

Najlepšia domáca pizza recept

Najlepšia domáca pizza recept
Najlepšia domáca pizza recept

Ako prvé som si rozmiešala droždie v menšej miske s vodou, ktoré som nechala odstáť na teplejšom mieste pokiaľ nenabublá. Medzitým som si pretlačila (je možné aj potrieť na strúhadle) cesnak na omáčku, ktorý som pridala do lúpaných paradajok. K tomu som primiešala olej a ochutila korením a soľou.

S oreganom alebo pizza korením nie je potrebné šetriť, krásne prevonia základ pizze. Omáčku si necháme odstáť, aby sa zmiešali chute. Keď už droždie nabublalo, do väčšej misky nasypeme múku, olej a pridáme droždie rozrobené vo vode a vypracujeme cesto.

 

Môžeme použiť aj mixér/ kuchynský robot, no mne sa osvedčilo ručné miesenie, keďže takto skôr zistím, či potrebujem doliať trošku vody alebo trocha múky. Podľa konzistencie pridáme to, čo je potrebné a na to, či je cesto hotové prídeme tak, že sa nám musí cesto odliepať od misky. Hotové cesto necháme 20-30 minút odstáť na teplom mieste prikryté utierkou.

 

Potom si ho predelíme na 3 časti. Každú časť ešte nechám odstáť v pokoji 4-5 minút a začínam s vyvaľkaním. 1 časť si vyvaľkám, natriem omáčkou (základom) a na vrch ukladám to, na čo mám chuť (šunka, saláma, slanina, vajíčko, syr, zelenina..). Fantázii sa medze neklamú (najlepšia domáca pizza recept).

Ak máme na vrchu naukladané to, čo je nám po chuti, tak pizzu dáme piecť na 190°C cca na 5-10 minút. Na upečenie pizze stačí chvíľka. Ak nám okraje cesta chytajú farbu dozlatista, pizzu môžeme vyberať.

Nakrájame na trojuholníky a ešte si zvyknem nakoniec spraviť dressing kde vymiešam buď olej s cesnakom a tým si potriem celý kúsok pizze, alebo cesnak zmiešam s kyslou smotanou a to toho si pizzu máčam. Obe sú skvelý nápad. Týmto postupom nám vzniknú 3 skvelé pizze.

Dobrú chuť! 😊

 

Čo ďalej?
Jednoduchá domáca pizza
Najlepšia domáca pizza recept

Neváhajte si pripraviť: Jednoduchú domáciu pizzu najlepší recept na svete. To je tá na ľavo.

Vyzerá naozaj skvele! tak načo čakáte kliknite na odkaz a prečítajte si moje tajomstvo skutočne poctivej domácej pizze. 🙂 Well done priatelia!

Za pár minút vo vašom zalúdku.

 

 

Skutočne dobré hodnotenia tohto receptu:

Dovolili sme si kontaktovať niektorých špcialistov v gastronómií ale aj laikov, aby ohodnitili tento recept.

Čo na túto pizzu povedala Monika:
„Jedla som priam stovky pizz v rôznych pizzeriach vo svete. Môžem sa pochváliť o tom, že som jedlá tradičný talianskú pizzu v Miláne. Táto domáca pizza ma priam uchvátila. Nečakal som od nej nič skvelé, ale prekvapila ma. Preto ju vrelo odporúčam každej gazdinke.“ 

 

Michalové hodnotenie:
„Upiekol som už mnoho pečiva ale najme pizz vo svojej peci. Niekedy som unávaný po práci a nemám chuť na pokrmi z cesta. Moja manželka sa ale rozhodla mi upiecť túto pizuu a bol som milo prekvapený. Cesnak som do pizzi nikdy nepridávala, takže aj ja som sa niečo nivé naučil.“

 

Karol a jeho hodnitenie: (najlepšia domáca pizza recept)
„V naše reštauráci ponúkame v sobotu a nedeľu pravú talianskú pizuu. Musím sa priznať, že po vašom kontaktovaní sme tento recept pridali na náš zoznam. Odporúčam každému gurmánovi a ďakujem.

 

Zuzana:
„Ja síce nie som odborníčka ako iný šéfkuchári no skôr som gazdiňka v domácnosti. Receptík som vyskúšala a musím pochváliť. Moje deti zjedli pekáč za 15 minút. Pizza sa blisla jedná radosť. Skvelý receptík odporúčam. 

 

Najlepšia domáca pizza recept

Najlepšia domáca pizza

Najlepšia domáca pizza Najlepšia domáca pizza Vytlačiť
Porcie: 15 Čas na prípravu: Čas varenia:
Nutričné hodnoty 95 Kalórií 9 hramov fat
Hodnotenie: 5.0/5
( 1 Hlasovali )

ZLOŽENIE

 • omáčka: - lúpané paradajky / pretlak / kečup (čo máme doma)
 • cesnak- podľa chuti 2-4 strúčiky
 • 3 lyžice oleja
 • soľ, korenie - čierne, pizza/oregano
 • pizza cesto: - 20g droždia
 • 300ml vody
 • 500g hladkej múky
 • 2 lyžice oleja
 • deep/ dressing: 2 strúčiky cesnaku
 • 4 až 5 lyžíc oleja alebo smotany

POSTUP

Do midky si dráme droždie s vodou a necháme nabublať. Potrieme, alebo prelisujeme si cesnak a pridáme ho k lúpaným paradajkám. K pradajkám nezabudnite pridať soľ a vyššie uvedené koreniny. Bez problémov pridajte viac oregana a pizza korenia s nimi netreba šetriť.

Po tom čo nám droždie nabublalo dak doň pridáme olej a múky a rukami si spravíme cesto. Môžeme použiť mixér alebo inú náhradu, ale nám sa osvedčila ručná práca. Cesto necháme odležať 20-30 minút. Následne cesto rozdelíme na 3 časti a vyvaľkáme ho. Pridáme paradajkový základe, šunku, syr, vajíčko, bylinky,, všetko podľa chuti. Zapečieme na 190 stupňov po dobu piatich až desiatich minút.

Pripravíme cesnak alebo dressing a podávame.

POZNÁMKY

Budeme veľmi radi ak si vytlačíte náš nákupný zoznam. Prí nákupe neváhajte nakupiť viac ingrediencií k tejto pizze. Predsa jedna je vždy málo. Dobrú chuť vám prajem.

Related posts

Zemiakové placky / nalešníky

Timea

Banánovo-čučoriedková smoothie

Timea

Marináda na divinu na gril

Babička

Leave a Comment

Použitím tohto formulára súhlasíte s uložením a spracovaním vašich údajov na tejto webovej stránke v rámci GDPR.