Nutričné hodnoty - Kalórie

Koľko kalórií má banán?

Koľko kalórií má banán

Zrejem aj vy ste sam už niekedy zaujímali nad tým koĺko kalórií má banán. Ja osobne cvičím každý druhý deň a preto sú pre mňa kaloriecké hodnoty veľmi potrebné. Dôvodom je najme moje zdravie a vytalita. 

 

NUTRIČNÉ HODNOTY

Energetická hodnota363 kJ
kcal82
Bielkoviny0,9 g
Sacharidy24 g
Tuky0,4 g
Cukry13 g
Nasýtené mastné kyseliny0,2 g
Transmastné kyseliny
Mononenasýtené
Polonenasýtené
Cholesterol
Vláknina2 g
Soľ
Voda
Vápnik
PHE53 mg

VITAMÍNY

Draslíkáno
  
  
  
  
  
  
  

 

Koľko kalórií má banán
Koľko kalórií má banán

 

Koľko kalórií má banán?

Už roky počúvame o tom, ako sú banány bohatým zdrojom draslíku a ako by sme ich mali jesť každé ráno či športovci pred plavaním.  Preto si doprajte banán každý deň. Ja ho jem ráno ku káve a pred každodenným behávaním. Ja banány osobne milujem. Je to praktické ovocie pre moje deti. Nemusím ho umývať ani ošúpať. Klasické a jednoduché. 

Niekedy nemám chuť, tak si priravím banánové smoothie. Mixér všetko spraví za mňa a ja si k tomu pridám jahody, čučoriedky, mango, olivy, alebo niekedy aj ananás. Skvelé kombinácie plné vitamínov a energie. 

 

Polievka z banánu – recept

Z banánu sa dajú tvoriť mnohé skvelé pokrmi. Jedli ste už šľahačkový banánový zákusok. iste, že ste ho jedli. Rozhodne vám chuti, ale počul ste o banánovej polievke. Banánová polievka skutočne existuje a je pôvodom z kubánskej kuchyne. 

  1. Na ohni si speníme cesnak a cibuľku. 
  2. Pridáme na kolieska pokrájné banány. 
  3. Pridáme kurací vývar, osolíme a okoreníme. A nezabudnite pridať aj bobkový list. 
  4. Následne zmixujeme a podlejem smotanou alebo tučnejším mliekom. Vhodná je najme smotana mielko je potom veľmi sladké.

Ako vidíte táto polievka je krémová a veľmi chutná. Ani ste nevedeli, že niečo také je, že áno? Tak teda dobrú chuť vám prajem. 

 

Priaznivé účinky banánu – koľko kalórií má banán?

Banán nie je len skvelý pokrm a polievočka, ale má aj svoje lepšie stránky. 
Toto ovocie veľmi pomáha ku chutnutiu. Najme ženy sa za pomoci banánu zabvia tuku v podbrušku. taktiež pomáha k tárveniu. Ak máte problémy s travením alebo krče na žalúdku tak banán je tým pravým riešením. Veď dobre vieme, ako nám naše mami robili čaj a k tomu banán s piškotami. Je to skvelé riešenie problémov. Nám dospelím už stačí len banán. 

Je to taktiež veľmi vhodné prírodné antidepresívu. Vedeli ste, že jeden banán denne pomáha nie len k tráveniu alebo aj proti zlej nálade. Avšak ak chcete banán ako antidepresívu, tak sa odporúčaju najmenej tri banány. 

Banány vyrovnávajú hladinu cukru a dobre učinkujp proti bolestiam hlavy. Najme tým pod večerných piatkoch. Ale čo šupky z tohto skvelého ovocia? 

No šupky môžeme použiť na bradavice. Už dnes vieme, že to nie je 100% reišením ale trocha to pomáha. 
Ttieto informácie som čerpala z vystetrenie.zoznam.sk. Ďakujem. 

 

Čítajte tiež tieto moje články:

Tak už teda viete koľko kalórií má banán. Čo s tým teraz spravíte? Budete viac konzumovať toto úžastné ovocie? Zanechajte mi dole pod článkom komentár. Budem rada za každý jeden. 

Related posts

Koľko kalórií ma pizza?

Babička

Jablko kalórie

Babička

Jablko kcal

Babička

Leave a Comment

Použitím tohto formulára súhlasíte s uložením a spracovaním vašich údajov na tejto webovej stránke v rámci GDPR.

Enable Notifications.    Ok No thanks